5 pytań do rekrutera z BNY Mellon. Rekrutacje w 2021 roku

Karolina Zdunowska, Redaktor naczelna, Grupa MBE

O planach rekrutacyjnych w BNY Mellon, możliwościach współpracy dla studentów oraz umiejętnościach, których szukają u kandydatów rekruterzy w 2021 roku opowiada Judyta Suwalska, EMEA Talent Acquisition Manager w BNY Mellon.

fot. Unsplash

fot. Unsplash

1. Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2021 roku?

Judyta Suwalska, EMEA Talent Acquisition Manager w BNY Mellon: Ambitne. BNY Mellon we Wrocławiu jest stale rosnącą lokalizacją, wspierającą inne podmioty z grupy BNY Mellon. Naszym zadaniem jest dostarczanie usług wsparcia dla innych podmiotów wykonujących czynności w zakresie księgowości funduszy, operacji inwestycyjnych i rozwiązań technologicznych, których przybywa z dnia na dzień, stąd potrzeba wielu dobrych specjalistów. W 2021 roku skupiamy się na rolach analitycznych m.in Senior Analyst Fund Client Accounting, Lead Manager Hedge Fund Accounting, Lead Analyst Private Equity & Real Estate, Specialist, AML/Prevention/KYC, Lead Representative (Supervisory), Fund/Client Accounting (grade H) i Lead Analyst, Fund/Client Accounting oraz developerskich: Backend Developer z Java, Frontend Developer z Angularem, Fullstack Developer (Java+Angular).

2. Jakie możliwości współpracy oferują Państwo studentom?

Studentów i absolwentów zapraszamy do udziału w Graduate Accelerator Program. W odróżnieniu od programów stażowych trwających zwykle kilka tygodni lub miesięcy, nasz program to ustrukturyzowana ścieżka rozwoju w pełnym wymiarze pracy i z regularną pensją. W czasie 18-24 miesięcy uczestnik programu rozwija swoją wiedzę z zakresu rynków finansowych i systemów międzynarodowych, szlifuje język angielski w biznesie, uczy się od praktyków na całym świecie i podnosi swoje kompetencje dzięki regularnej ocenie swoich postępów. Po zakończeniu programu pracownik, który osiągnął dobre wyniki może liczyć na rolę seniorską. Tegorocznych absolwentów serdecznie zachęcam do zapoznania się z ofertą i aplikowania. Studentom, którzy pasjonują się światem finansów, ale jeszcze nie są gotowi na podjęcie pracy, proponujemy udział w cyklicznych sesjach "Science Seminars", podczas których eksperci BNY Mellon prezentują praktyczne zastosowanie zagadnień teoretycznych w biznesie.

3. Jakie 3 umiejętności miękkie, Pani zdaniem, będą kluczowe u kandydatów do pracy w finansach w 2021 roku?

Biorąc pod uwagę profil naszej firmy, umiejętność analitycznego myślenia jest najbardziej pożądaną kompetencją w przypadku większości stanowisk, na które rekrutujemy. Rozwiązywanie problemów na podstawie posiadanych informacji, analizowanie danych, wyciąganie wniosków i podejmowanie przemyślanych działań to elementy codziennej pracy większości pracowników BNY Mellon. Kolejne dwie niezbędne umiejętności to elastyczność i kreatywność.

W BNY Mellon poszukujemy ludzi elastycznych, gotowych na dostosowanie i rozwój swoich kompetencji w odpowiedzi na dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość. Stawiamy na pracowników ciekawych świata, głodnych wiedzy i poszukujących nowych rozwiązań.

4. Znajomość których programów lub narzędzi jest mile widziana lub obowiązkowa w pracy na stanowiskach związanych z finansami?

W BNY Mellon w wielu działach korzystamy z różnych wewnętrznych programów i narzędzi, które nasi przyszli pracownicy będą mieli możliwość poznać podejmując u nas zatrudnienie. Podstawowa znajomość pakietu MS Office jest jednak obowiązkowa i wymagana na wszystkich stanowiskach. W przypadku stanowisk związanych z finansami praktyczna znajomość Excela jest niezbędną umiejętnością. W zależności od zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach poszukujemy kandydatów z różnym poziomem znajomości MS Excel.

5. Czy Państwa organizacja wspiera ideę różnorodności (diversity)? W jaki sposób?

Nasza siła płynie z różnorodności. Dobre chęci nie wystarczą do zbudowania otwartego i tolerancyjnego środowiska pracy, dlatego codziennie dbamy o takie warunki, w których każdy ma szanse się rozwijać. Idea różnorodności przyświeca każdemu naszemu działaniu i jest fundamentem każdego projektu w BNY Mellon. Począwszy od globalnych działań na rzecz ESG, przez elastyczne pakiety benefitów, które pracownicy dopasowują do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań, aż do dedykowanych grup aktywizujących, które pomagają nam urzeczywistniać strategię "Diversity, Equality, Inclusion" we wszystkich działach i lokalizacjach firmy.

Od 2010 roku zbudowaliśmy we Wrocławiu wiele partnerstw z wiodącymi ośrodkami akademickimi, lokalnymi organizacjami charytatywnymi i grupami społecznymi. Nasi pracownicy wolontaryjnie wzmacniają porozumienie, promują równość i tolerancję, edukują i dzielą się wiedzą, bo jako członek lokalnej społeczności chcemy aktywnie wspierać jej rozwój.

Dziękuję za rozmowę. 

Tagi

Autor

Karolina Zdunowska

Karolina Zdunowska

Redaktor naczelna, Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.