Volkswagen Financial Services
Data aktualizacji: 2024-10-04
Ekspert ds. podatków
Nr ref. 155718-20134142
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Podatki, Księgowość
angielski
Praca hybrydowa
Data aktualizacji: 2024-10-04 Aplikuj
Volkswagen Financial Services (VWFS) dostarcza rozwiązania finansowe dla wszystkich marek samochodowych Grupy Volkswagen.

Bank, Leasing oraz Ubezpieczenia to kluczowe obszary działania VWFS, który pod jednym parasolem oferuje usługi finansowe związane z zakupem i eksploatacją samochodów marek takich jak: Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, czy Porsche.

Celem naszych działań jest mobilność klientów, czyli możliwość używania, ale i posiadania auta za niewielkie pieniądze. Pod marką Volkswagen Financial Services działają trzy spółki:

Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce
Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.
Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o.

Zatrudniamy ponad 500 pracowników, z którymi wspólnie realizujemy naszą misję.
Miejsce pracy: Warszawa

Główne zadania

  • Sporządzanie kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych
  • Kontrolowanie prawidłowości klasyfikacji poszczególnych wydatków do kosztów uzyskania przychodów i przychodów do przychodów podatkowych
  • Weryfikacja rozliczenia podatku od towarów i usług oraz deklaracji podatkowych dotyczących podatku VAT
  • Wyliczenie i prowadzenie ewidencji księgowej podatku odroczonego
  • Uczestnictwo w czynnościach sprawdzających oraz postępowaniach podatkowych
  • Kontrola wykonywania zadań przez biuro rachunkowe
  • Kontrola wykonywania zadań przez firmę outsourcingową
  • Nadzór nad zadaniami księgowymi związanymi z zakończeniem miesiąca
  • Wsparcie merytoryczne (rachunkowe i podatkowe) zespołów sprzedażowych
  • Ewidencja księgowa i uzgadnianie rezerw na koszty własne
  • Tworzenie planów i prognoz w obszarze podatków
  • Raportowanie schematów podatkowych
  • Nadzór nad przygotowaniem dokumentacji cen transferowych
  • Rozliczanie podatku u źródła
  • Analizowanie zmian przepisów podatkowych oraz uczestniczenie w ich implementacji, także w systemach księgowych oraz właściwych procesach i procedurach podatkowych

Jesteś idealnym kandydatem jeśli:

  • Posiadasz minimum 7 lat doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości i/lub podatków
  • Znasz przepisy ustawy o rachunkowości, MSSF i prawa podatkowego (VAT, CIT)
  • Masz doświadczenie w pracy w biurze rachunkowym lub w spółce, która należy do dużej grupy kapitałowej
  • Znasz język angielski na poziomie min. B1
  • Jesteś samodzielny/a, rzetelny/a i terminowy/a
  • Sprawnie korzystasz z excel, dobrze umiesz obsługiwać pakiet MS Office
  • Umiesz i lubisz pracować w zespole

Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • hybrydowy model pracy (3 dni z biura w tygodniu) i bardzo dobrą lokalizację biura (Rondo ONZ 1)
  • pakiet medyczny (pełny pakiet specjalistyczny ze stomatologią)
  • Akademia Zdrowia
  • multikafeterię - każdy znajdzie coś dla siebie ☺
  • kartę lunchową
  • ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • produkty i usługi firmowe w specjalnej cenie
  • ciekawe szkolenia
  • dofinansowanie studiów
  • zajęcia językowe online (angielski/niemiecki)