Volkswagen Financial Services
Data aktualizacji: 2024-10-02
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Analiza
angielski
Praca hybrydowa
Data aktualizacji: 2024-10-02 Aplikuj
Volkswagen Financial Services (VWFS) dostarcza rozwiązania finansowe dla wszystkich marek samochodowych Grupy Volkswagen.

Bank, Leasing oraz Ubezpieczenia to kluczowe obszary działania VWFS, który pod jednym parasolem oferuje usługi finansowe związane z zakupem i eksploatacją samochodów marek takich jak: Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, czy Porsche.

Celem naszych działań jest mobilność klientów, czyli możliwość używania, ale i posiadania auta za niewielkie pieniądze. Pod marką Volkswagen Financial Services działają trzy spółki:

Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce
Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.
Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o.

Zatrudniamy ponad 500 pracowników, z którymi wspólnie realizujemy naszą misję.
Specjalista ds. zarządzania ryzykiem kredytowym
Miejsce pracy: Warszawa

Główne zadania

  • Udoskonalanie procesów underwritingowych w oparciu o analizę danych
  • Projektowanie i usprawnianie zautomatyzowanych procesów decyzyjnych przy współpracy z innymi departamentami
  • Analizowanie trendów ryzyka kredytowego w różnych portfelach i subportfelach oraz rekomendowanie działań mających na celu jego ograniczenie
  • Tworzenie, monitorowanie oraz okresowe testowanie modeli scoringowych, PD i LGD
  • Przygotowywanie kompleksowych raportów wewnętrznych i zewnętrznych na podstawie analizy portfeli
  • Prognozowanie kluczowych wskaźników ryzyka w ramach cyklów prognozowania firmy
  • Przygotowywanie dokumentacji dla wewnętrznych i zewnętrznych audytów
  • Ścisła współpraca z centralą przy realizacji wszystkich powyższych zadań

Jesteś idealnym kandydatem jeśli:

  • Masz co najmniej 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku zdobytego w sektorze bankowym/finansowym/leasingowym
  • Masz bardzo dobre umiejętności analityczne i opierasz się na danych
  • Masz doświadczenie w tworzeniu modeli ryzyka (PD/LGD) oraz procesów underwritingowych
  • Znasz Excela w stopniu zaawansowanym
  • Bardzo dobrze posługujesz się językiem angielskim (min. B2)
  • Mile widziana znajomość Alteryxa i/lub Pythona

Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • hybrydowy model pracy (3 dni z biura w tygodniu) i bardzo dobrą lokalizację biura (Rondo ONZ 1)
  • pakiet medyczny (pełny pakiet specjalistyczny ze stomatologią)
  • Akademia Zdrowia
  • multikafeterię - każdy znajdzie coś dla siebie ☺
  • kartę lunchową
  • ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • produkty i usługi firmowe w specjalnej cenie
  • ciekawe szkolenia
  • dofinansowanie studiów
  • zajęcia językowe online (angielski/niemiecki)
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Umiejętności
MS Excel
Pełny etat
Specjalista
Języki
angielski
MS Excel
Pełny etat
Specjalista
Języki
angielski
MS Excel