Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2024-09-06
Dyrektor Finansowy
Nr ref. 81/7/2024/MR/2992
Wrocław, dolnośląskie
Księgowość
angielski
Praca hybrydowa
Data aktualizacji: 2024-09-06 Aplikuj

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta, firmy z branży produkcyjnej, która planuje ekspansję na rynki zachodnie, poszukujemy osoby na stanowisko Dyrektor Finansowy, osoba ta będzie brała czynny udział w opracowywaniu planów strategicznych oraz będzie miała realny wpływ na rozwój firmy.

Miejsce pracy: Wrocław

Obowiązki:
  • kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy,
  • nadzór nad przygotowywaniem sprawozdań finansowych firmy,
  • udział w procesach restrukturyzacyjnych oraz reorganizacyjnych,
  • odpowiedzialność za płynność finansową firmy,
  • implementacja rozwiązań z zakresu rachunkowości zarządczej,
  • zaangażowanie w rozwój firmy na rynkach zagranicznych,
  • odpowiedzialność za sprawowanie kontroli wewnętrznej nad pionem finansowo-księgowym,
  • udział w podejmowaniu kluczowych decyzji związanych z rozwojem firmy,
  • optymalizacja polityki podatkowej oraz polityki kosztowej,
  • kontakty i współpraca z audytorem, bankami, inwestorami oraz organami podatkowymi,
  • ocena oraz udział w projektach inwestycyjnych.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe magisterskie, preferowane kierunki: finanse, rachunkowość, ekonomia,
  • aktualna wiedza z zakresu rachunkowości, księgowości oraz podatków,
  • min. 5 lat doświadczenia w działach księgowych lub finansowych, w tym min. 3 lata doświadczenia w roli Finance Managera lub Dyrektora Finansowego,
  • doświadczenie we współpracy z bankami oraz inwestorami instytucjonalnymi oraz funduszami Private Equity,
  • praktyczne doświadczenie w procesach restrukturyzacyjnych oraz reorganizacyjnych,
  • znajomość branży produkcyjno-handlowej, mile widziane doświadczenie zawodowe w branży e-commerce,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji biznesowej,
  • posiadanie jednego z certyfikatów (ACCA, CIMA, CFA, CIIA lub biegły rewident) będzie dodatkowym atutem,
  • doświadczenie w pracy na systemach Comarch, Power BI oraz MS Office,
  • zaangażowanie w wykonywaną pracę, sumienność w realizacji powierzonych obowiązków,
  • skuteczna umiejętność zarządzania podległym zespołem, zdolności do zarządzania konfliktami i umiejętność rozwiązywania problemów.
Oferujemy:
  • atrakcyjne warunki finansowe oraz udział w programie motywacyjnym w tym premia roczna,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B,
  • bardzo rozwojowe środowisko pracy,
  • praca w oparciu o model hybrydowy (3 dni biuro, 2 dni home office),
  • niezbędne narzędzia do pracy, w tym auto służbowe lub car allowance, laptop, telefon,
  • benefity: indywidualną ofertę opieki medycznej, elastyczny czas pracy.