Kapituła Konkursu wyłoniła zwycięzców na podstawie nadesłanych ankiet oraz informacji zebranych o nich samych i o firmach, w których pracują. Głównymi kryteriami oceny były: osiągnięcia zawodowe, kwalifikacje i wykształcenie, wkład w budowę pozycji konkurencyjnej firmy, przebieg kariery zawodowej, umiejętność przezwyciężania kryzysów, solidność zawodowa i etyka, doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych oraz wyniki ekonomiczne firmy. Udział w Konkursie był bezpłatny i nie wiązał się z żadnymi zobowiązaniami ze strony osób zgłaszających swoje osiągnięcia.
Nad przebiegiem Konkursu i pracami Kapituły nadzór sprawował audytor Jan Letkiewicz, Partner Zarządzający w Grant Thornton.
Tytuł Dyrektora Finansowego za osiągnięcia w 2011 roku w kategorii Dużych Przedsiębiorstw otrzymał Tomasz Szeląg, Członek Zarządu ds. Finansowych firmy Cyfrowy Polsat za szerokie rozumienie zadań Dyrektora Finansowego w kontekście restrukturyzacji organizacji oraz za skoordynowanie pozyskania finansowania dla największej transakcji w historii polskich mediów - zakupu Telewizji Polsat.
Tytuł Dyrektora Finansowego Roku w kategorii Małych i Średnich Przedsiębiorstw otrzymał Damian Bijowski, Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych w Górnośląskim Towarzystwie Lotniczym za gospodarskie podejście do zarządzania finansami w przedsiębiorstwie oraz za pozyskanie długoterminowego finansowania inwestycji rozbudowy infrastruktury lotniskowej pozwalającej na stworzenie jednego z najnowocześniejszych Portów Lotniczych w Polsce.
Kapituła Konkursu przyznała również wyróżnienia. Wyróżnienie w kategorii Dużych Przedsiębiorstw otrzymał: Krzysztof Zawadzki, Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych w Tauron Polska Energia za wdrożenie autorskich rozwiązań w dużej organizacji zwiększających efektywność, bezpieczeństwo i usprawniających zarządzanie zasobami finansowymi oraz za pozyskanie finansowania i przeprowadzenie akwizycji GZE. Wyróżnienie w kategorii MSP otrzymał Michał Swół, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy w CP Energia za wszechstronność, konsekwentne budowanie pozycji konkurencyjnej spółki, oraz za wkład w realizację skomplikowanego projektu połączenia i integracji firm CP Energia i KRI.
Uczestnicy Gali wznieśli toast za sukcesy finansistów koktajlem Dyrektorów Finansowych, przygotowanym na bazie Hennessy.
Wyboru laureatów i wyróżnionych VII edycji Konkursy dokonała kapituła składająca się z niezależnych ekspertów - osób zaufania publicznego oraz aktywnych zawodowo finansistów:
- Magdalena Hernandez, Przewodnicząca Kapituły, Dyrektor Zarządzająca ACCA w Polsce,
- Jan Letkiewicz, Audytor Konkursu, Partner Zarządzający w Grant Thornton,
- Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej,
- Gustaw Duda, Prezydent ACCA Polska w latach 2006-2009, obecnie członek ACCA Global Council oraz CFO Huty Pokój,
- Waldemar Frąckowiak, Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,
- Janusz Jankowiak, Główny Ekonomista Polskiej Rady Biznesu,
- Andrzej S. Nartowski, Prezes Fundacji Polski Instytut Dyrektorów,
- Robert T. Nowakowski, Partner w Spencer Stuart,
- Jacek Pochłopień, Zastępca Redaktora Naczelnego Forbes,
- Wiesław Rozłucki, Współzałożyciel i wieloletni Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, obecnie doradca banku inwestycyjnego Rothschild Polska,
- Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Główna Ekonomistka, Dyrektor Departamentu Badań i Analiz Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan,
- Tomasz Starus, Dyrektor Biura Oceny Ryzyka w Towarzystwie Ubezpieczeń Euler Hermes.
W dotychczasowych edycjach tytuł Dyrektor Finansowy Roku otrzymali: Karen Burgess z TVN, Grzegorz Grabowicz z Magellan, Tadeusz Kozaczyński z Trakcja Polska, Sławomir Kubicki z Grupy Allegro, Mariusz Machajewski z Grupy Lotos, Adam Pieniecki z York International, Krzysztof Zoła z Złomrex.
Galę Konkursu Dyrektor Finansowy Roku poprzedził Kongres Dyrektorów Finansowych. W trakcie spotkania eksperci i praktycy poruszali najbardziej nurtujące CFO kwestie, m.in.: czy nasza gospodarka tętni zdrowiem, czy to tylko złudzenie na tle schorowanej Europy? Czy lepiej inwestować w kompetencje czy je kupować? Jakie są blaski i cienie outsourcingu. Szukali także odpowiedzi na pytanie, kiedy nastąpi rewolucja w zakresie elektronicznej dokumentacji. Gośćmi specjalnymi kongresu byli: Ludovic Subran, Główny Ekonomista Grupy Euler Hermes oraz Mark Emmerson, Szef Finansowania Handlu i Faktoringu na Europę z HSBC Bank Plc, którzy w swoich wypowiedziach przedstawili szanse i ryzyka ekonomiczne na lata 2012-2013 zarówno w Polsce, jak na świecie.
Kongres Dyrektorów Finansowych jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, którego głównym celem jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń i dyskusji merytorycznej dla osób profesjonalnie zajmujących się finansami przedsiębiorstw. W tegorocznej edycji poglądy na temat zmieniającej się rzeczywistości, w jakiej przychodzi funkcjonować finansistom, zaprezentowali m.in. Katarzyna Banach z Grant Thornton, Marek Rudziński z Sage oraz Jerome Lafuite z Michael Page
.
Konkurs oraz Kongres Dyrektorów Finansowych zorganizowane zostały z inicjatywy Euler Hermes - światowego lidera w ubezpieczaniu należności i windykacji oraz Ringer Axel Springer Polska - wydawcy miesięcznika "Forbes". Nadzór merytoryczny nad przebiegiem konkursu oraz kongresami sprawowało ACCA.