Goldman Recruitment
Data aktualizacji: 2024-07-31
Commercial Controller
Nr ref. 82/5/2024/SS/2817
Gliwice, śląskie
Kontroling, Księgowość
angielski

www.goldmanrecruitment.pl

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z siedzibą w Gliwicach poszukujemy Kontrolera Finansowego z doświadczeniem w kontrolingu sprzedażowym.

Miejsce pracy: Gliwice

Obowiązki:
  • analiza rentowności według grup produktów, kanałów dystrybucji, klientów, działalności spółek zależnych,
    współudział w zamknięciu wyniku miesięcznego i rocznego,
  • analiza odchyleń od budżetu/prognozy, zebranie informacji zwrotnej od działu sprzedaży,
  • wsparcie procesu raportowania danych na potrzeby grupy oraz udziałowca,
  • analizowanie informacji i danych, odkrywanie i dostrzeganie zależności, wyciąganie i prezentowanie na ich podstawie wniosków,
  • czynny udział w procesie prognozowania oraz budżetowania,
  • wsparcie w obszarze planowania i monitorowania płynności finansowej spółki (cashflow),
  • weryfikacja alokacji kosztów zgodnie z polityką firmy,
  • współpraca z Kontrolerem Finansowym grupy, Dyrektorem Finansowym, działem analiz i sprzedaży w spółce polskiej oraz działami sprzedaży w zagranicznych spółkach zależnych w celu zapewnienia kompletności danych, optymalizacji i kontroli wyników.
Wymagania:
  • wykształcenie kierunkowe (preferowany profil: finanse, matematyka, analityka danych),
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • biegła znajomość MS Excel oraz Power Query, narzędzi Business Intelligence (preferowany Power BI),
  • zdolność analitycznego myślenia, analizy i interpretacji danych,
  • dobra organizacja i automatyzacja pracy,
  • dokładność i sumienność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • mile widziane:  wcześniejsze doświadczenie w dziale controllingu,  umiejętność tworzenia modeli predykcyjnych,  doświadczenie w Google Data Studio.
Oferujemy:
  • pracę w polskiej firmie o globalnym zasięgu (lider technologiczny w swojej branży),
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub współpracę B2B,
  • wsparcie w rozwoju kwalifikacji zawodowych i kompetencji osobistych,
  • brak formalnego dress code’u i świetną atmosferę pracy,
  • w przypadku umowy o pracę: dofinansowanie w zakresie doskonalenia języka angielskiego z pomocą profesjonalnych lektorów, benefity (dofinansowanie kart multisport, pakiet medyczny Lux Med).