Wspólna polityka przemysłowa UE motorem wzrostu produktywności?
Czy wspólna polityka przemysłowa może stać się motorem wzrostu produktywności w Europie? Unia Europejska stoi przed wyzwaniem zrównoważenia potrzeb gospodarczych z ambicjami społecznymi i ekologicznymi, jednocześnie starając się wzmocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Jakie znaczenie dla polskiej gospodarki mają decyzje strategiczne podejmowane w ramach UE? Jakie wnioski płyną z Raportu Draghiego oraz jakie perspektywy rysują się przed Europą na najbliższe lata? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w panelu I „Wspólna polityka przemysłowa UE drogą do wzrostu produktywności”.
Oszczędności Polaków szansą dla rozwoju rynku kapitałowego?
Dlaczego Polacy wciąż rzadko korzystają z programów oszczędnościowych i inwestycyjnych, takich jak OIPE, IKE, IKZE, OFE, PPK czy PPE? Jakie wyzwania stoją przed polskim rynkiem kapitałowym i w jaki sposób oszczędności mogą wspierać rozwój krajowych przedsiębiorstw? W obliczu słabego zainteresowania inwestycjami kapitałowymi, eksperci zastanowią się, jakie czynniki mogą przyciągnąć Polaków do aktywnego korzystania z dostępnych rozwiązań oraz czy „zielone inwestycje” mogą wpłynąć na przyszłe zwroty i zwiększyć zainteresowanie rynkiem. Zagadnienia te będą przedmiotem dyskusji w panelu II „Oszczędności Polaków szansą dla rozwoju polskiego rynku kapitałowego”.
Warsztaty makroekonomiczne
Drugiego dnia Kongresu odbędą się warsztaty makroekonomiczne „Analizy makroekonomiczne w praktyce”, które poprowadzi starszy ekonomista z Zespółu Analiz Ekonomicznych w EY. Celem warsztatów będzie przedstawienie uczestnikom kluczowych makroekonomicznych danych, na które warto zwracać szczególną uwagę, a także wskazanie, skąd je pozyskiwać i jak skutecznie prezentować. Uczestnicy dowiedzą się jak wyciągać właściwe wnioski na podstawie analizowanych informacji oraz jak tworzyć spójną narrację dla ekonomicznego „outlooku", czyli przewidywań dotyczących przyszłego rozwoju sytuacji gospodarczej. Warsztaty mają na celu nie tylko dostarczenie wiedzy teoretycznej, ale również praktycznych umiejętności, które umożliwią lepsze zrozumienie i interpretację złożonych zjawisk ekonomicznych. seria warsztatów, które skoncentrują się na kluczowych wyzwaniach makroekonomicznych.
Kongres Makroekonomiczny to wyjątkowa szansa na spotkanie czołowych ekspertów oraz pogłębienie wiedzy o najważniejszych wyzwaniach gospodarczych i finansowych, jakie rysują się dzisiaj przed krajami Unii Europejskiej. Z pewnością zbliży uczestników do lepszego zrozumienia trendów i ścieżek rozwoju, które będą kształtować ekonomiczną przyszłość naszego kraju. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału oraz rejestracji, dostępnej pod adresem formularza rejestracyjnego.
Więcej informacji o wydarzeniu, w tym aktualizacje i szczegóły paneli, można znaleźć na oficjalnych profilach Kongresu na Facebooku i Instagramie oraz na stronie internetowej.
Kluczowe informacje na temat wydarzenia
Rodzaj wydarzenia: konferencja
Kategoria wydarzenia: naukowe
Lokalizacja: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, ul. Książęca 4, Warszawa
Organizator: Studenckie Koło Naukowe Finansów i Makroekonomii przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
Harmonogram wydarzenia
Dzień 1. | 13 listopada
15:30-15:45 Rejestracja
15:45-16:00 Oficjalne rozpoczęcie Kongresu Makroekonomicznego
16:00-17:15 Panel I „Wspólna polityka przemysłowa UE drogą do wzrostu produktywności”
17:15-17:45 Poczęstunek & networking
17:45-19:00 Panel II „Oszczędności Polaków szansą dla rozwoju polskiego rynku kapitałowego”
Dzień 2. | 14 listopada
15:00-15:15 Rejestracja
15:15-17:15 Warsztaty cz. I
17:15-17:45 Poczęstunek & networking
17:45-19:45 Warsztaty cz. II