– W sektorze usług biznesowych w tej chwili pracuje ponad 130 tys. osób. Przewidujemy, że do końca 2015 roku zatrudnienie wzrośnie do 160 tys. – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Wojciech Popławski, wiceprezes ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych). – Liczbowo plasujemy się za sektorem motoryzacyjnym, ale już przed górnictwem, a także środowiskiem lekarzy i prawników.
Do grona korporacji planujących zwiększyć zatrudnienie w 2015 r. należy m.in. Grupa Luxoft (podwojenie zatrudnienia z 600 do 1200 osób w centrach outsourcingu IT w Krakowie i Wrocławiu), firma konsultingowa PwC (zatrudnienie 50 osób do nowo powstałego Centrum Kompetencyjnego w Gdańsku, świadczącego usługi doradcze z zakresu międzynarodowych regulacji finansowych) oraz firma kurierska TNT (wzrost zatrudnienia z 220 do 400 osób w Centrum Usług Wspólnych w Warszawie).
Zdaniem Popławskiego sektor BPO/SSC przyczynia się do podnoszenia kwalifikacji pracowników, którzy po opuszczeniu centrum biznesowego stają się cennym aktywem na rynku pracy, zwłaszcza dla państwowych firm uczestniczących w procesie prywatyzacyjnym.
Zobacz oferty pracy z sektora nowoczesnych usług biznesowych:
- Shell Business Operations
- Infosys BPO Polska
- Ciber Polska
- Capgemini Polska
- UBS
- Accenture
- Aon Hewitt
- Genpact
- TRW Polska
Na podst. www.biznes.newseria.pl